انجمن دفاع از حقوق مسدومین


   

  به گزارش سایت انجمن دفاع ازحقوق مصدومین شیمیایی سردشت ، همایش کوهنوردی گرامیداشت شهدای بمباران شیمیایی سردشت در روزهای پنج شنبه و جمعه ۴ و ۵ خردادماه در کوه هوینه مال روستای قلعه رش برگزار گردید.

  درروزآغازین همایش در ساعت ۱۸:۳۰ مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع و در ادامه با اجرای سرود جمهوری اسلامی و ادای احترام کوهنوردان حاضر برنامه ادامه پیدا کرد.

  پیام هیات کوهنوردی از سوی سعید سوری سرپرست هیات کوهنوردی قرائت گردید و در ادامه بیدخ رئیس اداره ورزش و جوانان ضمن خوش آمدگویی مهمانان کشوری مطالبی را در رابطه با کوهنوردی بیان نمودند.

  اجرای موسیقی حیران محلی، رقص کردی گروه فرهنگ و ارشاد، موسیقی محلی از دیگر برنامه های همایش بود.

  حسن خضری مجری برنامه در خلال برنامه ها،  به معرفی گیاهان دارویی منطقه جهت آشنایی کوهنوردان و مهمانان و جاذبه های گردشگری اشاره می نمودند و قرائت پیام انجمن مصدومین شیمیایی سردشت پایان بخش برنامه های روز اول بود.

  درروزجمعه ۵ خردادماه کوهنوردان به صورت گروهی به قله کوه هوینه مال صعود نمودند و بعداز برگشت کوهنوردان برنامه در ساعت ۱۴ به پایان رسید.

  کمال بیدخ رئیس اداره ورزش و جوانان سردشت گفت : یکی از شاخصه های مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه امنیت پایدار می باشد که برگزاری همایش کوهنوردی هوینه مال خردادماه ۹۶ درنقطه صفر مرزی نشان از اقتدار و امنیتی است که مردم ما در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران از آن برخوردارند.

  کریم معروف زاده عضو هیات کوهنوردی شهرستان سردشت گفت : در این همایش کوهنوردانی از شهرستان های سردشت، میرآباد، پیرانشهر، اشنویه، ارومیه، شاهین دژ، مهاباد، تکاب، بانه و سقز(استان کردستان)، ملکان(استان آذربایجان شرقی) حضور داشتند و جمعیت کوهنوردان در حدود ۵۵۰ نفر تخمین زده می شد.

  معروف زاده ادامه داد: جادارد از ستاد گرامیداشت شهدای ۷ تیر، فرماندار شهرستان سردشت، نیروهای نظامی و امنیتی، تربیت بدنی سپاه سردشت، هنگ مرزی و همه ارگانهای مربوطه که نسبت به برپایی این همایش همکاری نمودند تقدیر و تشکرنماییم . همچنین از همه اهالی روستاهای منطقه مخصوصا دهیاری روستای قەلەڕەشێ ، گروە های هنری و موسیقی ، کوهنوردان خستگی ناپذیر و همه عزیزانی کە بە نحوی در برپایی همایش یار و یاورمان بودند دست مریزاد می گوییم .

   

  م . ن / 301