انجمن دفاع از حقوق مسدومین


  گزارش روز چهارم هیات اعزامی اعضای انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت به اجلاس OPCW در روز چهارم اجلاس , انجمن با حضور در اجلاس و همچنین نمایشگاه نقاشی کودکان سردشتی کار خود را ادامه داد.

  نمایشگاه نقاشی کودکان سردشتی مورد بازدید هیأت های  شرکت کننده در این اجلاس قرار گرفت و بروشور و تراکت بین بازدید کنندگان توزیع و همچنین توضیحاتی در مورد نقاشی کودکان سردشتی به بازدید کنندگان ارایه گردید. در جریان این بازدید مدیر کل سازمان آقای احمد ازومجو برای چندمین بار از این نمایشگاه دیدن کردند و توضیحاتی در مورد نقاشی کودکان را خواستار شدند . بعد از اتمام بازدید و توضیحات کافی ، ایشان تمایل خود را نسبت به عکس یادگاری از این نمایشگاه نشان دادند و در پایان طی سخنان مبسوطی ضمن تشکر و قدردانی از حضور انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی در طول سالیان گذشته از قرائت بیانیه انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی در این اجلاس ابراز خرسندی کردند.همچنین با جناب آقای دکتر جهانگیری سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران و آقای دکتر پل والکر رئیس ائتلاف  NGO های سازمان ( CWC ) جهت تعیین وقت ملاقات و مصاحبه با آنان هماهنگی های لازم به عمل آمد.

   

   

   

   

   

   

  در روز پایانی بیستمن نشست سالیانه سازمان OPCW، پیرو هماهنگی های به عمل آمده با آقای پل والکر رئیس ائتلاف NGOهای شرکت کننده در سازمان  OPCWراس ساعت 10 صبح طی نشستی که هیات اعزامی انجمن با آقای دکتر پل والکر با موضوع 'استفاده سلاح های شیمیایی در منطقه خاورمیانه و کنوانسیون های سازمان' برگزار شد .

   در این نشست آقای والکربه عنوان رئیس CWC اظهار داشتند باید دولت هایی که نسبت به تهیه و تامین سلاح های شیمیایی در منطقه اقدام می نمایند شناسایی گردند تا بتوانیم با آنها برخوردی قاطع داشته باشیم و در حاشیه این نشست مصاحبه اختصاصی سایت انجمن (ODVCW) با آقای دکتر پل والکر انجام شد.

  همچنین ساعت 13:30 بعداز ظهر در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در هلند به همراه NGO های ایرانی شرکت کننده در سازمان OPCW در محل سفارت حاضر شده و در ضیافت نهاری که به دعوت آقای جهانگیری سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران ترتیب داده شده بود، شرکت نمودیم که در این نشست اظهار داشتند: شرکت NGO ها در اجلاس سازمانOPCW  به صورت مرتب و با هماهنگی قبلی به منظور هر چه با شکوه تر برگزار کردن برنامه ها ضروری میباشد.

  بعد از صرف نهار از طرف مدیر سایت انجمن مصاحبه ای اختصاصی با آقای سفیر ترتیب داده شد.

  م . ن / 182