انجمن دفاع از حقوق مسدومین


  به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم، تعدادی از جانبازان شیمیایی کشورمان به همراه تیم اعزامی بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه کنفرانس سازمان منع سلاح‌های شیمیایی سازمان ملل در لاهه هلند با برپایی نمایشگاهی، جنایات دولت‌های غربی را بر علیه مردم مظلوم کشورمان به نمایش گذاشتند.

  قائم مقام رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در امور بین‌الملل گفت: سومین کنفرانس بازنگری سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) از روز دوشنبه 19/1/92 به مدت 10 روز با موضوع بازنگری مقررات و قوانین مربوط به خود در مقر این سازمان در شهر لاهه هلند با حضور دیپلمات‌های ارشد 188 کشور جهان آغاز شده است.

  کاظم شیخ فروتن افزود: هیئت اعزامی بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه 5 تن از جانبازان شیمیایی 70 درصد کشورمان در حاشیه این اجلاس با برپایی نمایشگاه فرهنگی، با نمایش عکس، فیلم، پاورپوینت، کتاب و ... مظلومیت و مشکلات مصدومان و مجروحان شیمیایی کشورمان را برای نمایندگان 188 کشور جهان بازگو خواهند کرد.

  وی یادآور شد: سال گذشته نیز با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه هلند، تندیس مصدومان شیمیایی ایران "به عنوان نماد مظلومیت قربانیان سلاح های شیمیایی کشورمان" طی مراسمی با حضور 50 هیئت خارجی به ویژه رئیس سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در حیاط این سازمان پرده‌برداری شد. م.ن/70

   

  سرویس: فرهنگی ، تاریخ: ۲۱/فروردین/۱۳۹۲ - ۱۲:۲۵ ، شناسه خبر: ۴۰۲۰۳